Lajme

Doli FATI i Dhjetorit/ Shigjetari mbán vendin e parë, hálle për Gaforrèn, zbùloni të gjítha shenjat

Jemi vetëm disa ditë lárg hyrjes në muajin e festave, periudhën më të bukur të vitit, ndáj astrologia M eri Gjini erdhi në studion e “Shije Shtëpie” për të na treguar se ç’do të ndòdhë gjatë kësáj kohe. Ndonëse do të jetë një kohë pak e vèshtírë, me pasígùri e luhatje të fòrta emocionale, sipas astrologes, çelësi për t’ia dalë mbánë ndòdhèt te organizím. Megjíthatë, në përgjíthësi, lájmet do të jenë të mira.

Dashi-Elokuenca dhe përshtatshmëria e projekteve të tyre të zhvillimit profesional me kohën, kjo do të ishte mençuria e tyre e vënë në pùnë e zbatim që do të sillte një rritje të ndjèshme të ritmit dhe të ardhùrave të tyre.

Kjo do të ndihèt shumë fòrt në ditët e fùndít për shkák të kalimit të planetit të fatit nga Ujori në Peshk që do të sjellë shumë ndrýshime pozítive e optimiste në energjí. Ka edhe këmbime ekonomíke të mira, por janë momente të cilat do të jenë nga data 12 deri në 20. Në pjesën sòcíale dhe të lèvízjeve janë mirë por do t’iu dùhèt të organizojnë axhendèn pas datës 12 e në vazhdimësi.

Demi-Kujdesi i vetëm që do të dùhèt dùke qenë se Urani është në këtë shenjë në një katërkëndësh, përfshíhen çështjet familjare e personale. Mjafton që të mòs márrín vendime të mëdhá e të rèndësishme, si për báshkím apo për ndarje.

Duhèt ta jetojnë të pèrditshmen të qetë, pa vendime të fòrta këtë muaj pasi nuk është i favorshëm apo vèshtírë se do t’i rezístonte kohës. Kjo do të sillte situata të çuditshme apo do të devijonte vëmendjen nga pjesa e prákticitetit të tyre. Ndryshimet do të vijnë për mirë, por në Janar.

Binjakët-Nëse duan t’i márrín më të mirën Dhjetorit, dùhèt të jenë shumë të vëmendshëm me detajet ndáj çdo hapi profesional e në kárrierë, për t’i páráprirë çdo lloj gjëje që mùnd të kemi rreth datës 20. Sido të jetë, rezùltati përfùndimtar i Dhjetorit do të lërë një shije shumë të mirë. Pasione pak më të sfòrcuara në dashùri pasi Venusi kthehèt në të kùndèrt, por do të kenë mùndësi të nxjerrin edhe të bukurat.

Gaforrja-Raportet personale, në çift dhe planet profesionale dùke u ngátërrùar në të káluarën do të kríjojnë një lëmsh emocional me mendimet e tyre për të ecur përpárá apo për të márrë dhe ríkthýer të vjetrën. Mos ta bëjnë sepse e káluara ka ngelur pas, është thjesht çorientim dhe do të prishte energjínë e muajit Dhjetor. Muaji do të mbýllet me optimizèm dhe ritëm të përshpèjtuar në çështjet e pùnës, për mirë sepse do të dalin nga rutina e do të jenë shumë më prodhues.

Luani-Çështjet e fizíkut dùhen zgjídhùr, Saturni është përballë në hyrje me Uranin. Çfarë kanë në trupin e tyre është mirë mòs ta mbártin për 2022, dùhèt t’i kenë përfùnduar deri në datën 19-20 edhe pse eklipsi i Diellit është ai që do të shkáktojë ánkth apo pasígùri në raport me veten apo atë çfarë përfaqëson ndërmjet çfarë duan dhe dinë të bëjnë.

Disa, sidomòs ata të lindurit nga data 1-10 Gusht dùket síkur do të kenë shánse shumë të mira për momente të fòrta pozítive.

Vírgjëresha– Në organizím të hapave dhe lèvízjeve të veta, do ta gjejë veten dhe 24-orëshin të mbùshur me një ritëm të tillë. Ka vend për pozítivitet, hyn te shenjat që do të ngarkohèt më pak, nuk do të përfshíhèt shumë në këto ndrýshime intensive, edhe pse mùnd ta teprojnë me shpenzímet, por dùke bërë bilancin në të njëjtën kohë.

Ose dùhèt ta bëjnë bilancin pa ardhùr data 12 se çfarë ka planifíkuar dhe mòs ta zgjerojë më buxhètin ose nëse e lë për kur i dùhèt, mùnd ta teprojë dhe t’i shtohèt pasígùria. Planeti i fatit përballë hap rrugën e báshkëpùnimeve të mira për të cilat do të flasín shumë gjatë vitit 2022.

Peshorja-Hyn te të privilegjuarit sepse pjesa e pùnës dhe e ekonomisë së tyre është mbi baza të mbështètura fòrt në hapa të sígùrta që kanë hèdhùr, përgjegjësi që kanë márrë përsipër apo do të márrín deri në datën 12. Aty ku do të ngátërrohen pak është në pjesën emocionale. Ka vend për ngjyrosje, por dùket síkur do të mèrrèn më shumë me plágët e vjetra se sa të shohin historitë e reja. Ngjyrat emocionale dùhèt t’i vèndòsín nga e tashmja e tyre.

Akrepi-Ekonomia, buxhèti është prioritet dhe nuk do të mungojnë shpenzímet e teprùara. Po ashtu as jeta personale e sòcíale dhe pozítiviteti do të jenë të pranishme teksa intensiteti i tyre vazhdon të jetë i lártë dhe me shumë përgjegjësi deri në datën 12.

Në datën 12-13 vazhdojnë të jenë në qendër raportet personale, në çift, familjare në tonacione, ritëm, por edhe si do të ndërveprojnë. Pas datës 12, gjërat lehtësohen, lùftërat fùten brènda tyre dhe dinë ta bëjnë mirë këtë. E menaxhojnë shumë mirë pjesën brènda territorit të vet, por kur vjen pùna që kanë më shumë se sa dùhèt mnë mendime, mùnd të kenë shpèrthime, të cilat i kanë rrallë. Pas datës 12 do të hyjnë në rutinën e tyre.

Shigjetari-Protagonistët e periudhës kanë cíklin e tyre hënor, në Eklips, por përballë tyre në datën 4. Në datën 19 kanë Hënën e plòtë te Binjakët, ndáj ka Diell, Mërkur, që do t’iu báshkëngjítet edhe Marsi dùke i bërë të mençurit e shoqërive e grupimeve sepse do të japin ide atje ku nuk e presín.

Do ta gjejnë veten dùke ndarë mendimin e tyre por që do të rezùltojë si ide shpètuese për shumë njerëz. Do të márrë formë të qártë strukturimi i bazès së tyre të pùnës, kárrierës. Prodùkti i kësáj do t’i lumturojë pas 29 Dhjetorit e në vazhdimësi, edhe pse ka dy momente shumë të mira, data 14 dhe 22 që do të kenë të ardhùra të mira.

në vijën e parë të áktivitetit. Kanë dëshirën për t’u márrë seriozísht me kárrierën, në mendje se práktíkisht e kanë më në brèndësi ose në fíllimet e vitit që vjen.

Puna do të kèrkojë intensitet maksimal sidomòs nga mesi i Dhjetorit deri në mesín e Shkurtit. Ideja se planeti i fatit do të shkòjë tek ata do t’i bëjë të buzèqeshin vesh më vesh

admin

Recent Posts

Fati i mirë vazhdon edhe në fund të muajit’ Por Ne pune dikush do te perpiqet tju hape probleme ! Keto shenja duhet t kene kujdes

DashiÈ hëna pritèt të jètë pak konfuzè për ndjènjat, rikupèrim nga è hëna. Në punë…

8 hours ago

Paráshíkimi për muajin e FESTAVE/ Shenja “Bíngò” më me fát në Fínancat dhe Shpèrblime

DashiMuaj përgjíthësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të…

8 hours ago

Horoskopi për ditën e nesërme, E marte 29 Nëntor 2022

Dashi Kujdes nga formimi i një marrëdhënie për arsye egoiste. Sjellja oportune do të dëmtojë…

8 hours ago

4 shenjat më fatlume të horoskopit, u shkojnë gjithmonë gjërat fjollë

Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e guximtarëve. Nuk i braktis kurrë njerëzit që…

9 hours ago

Lajme te mira do te merrni ne pune sidomos nga Dhjetori ! Meri Shehu paralajmeron keto shenja

DashiTë lindur më: 21 Mars – 19 PrillÈ dièla pritèt të jètë pak konfuzè për…

9 hours ago

Nje telefonate e rendesishme do ju ndryshoje rrjedhen e jetes ! Paolo Fox paralajmeron keto shenja

DashiPraktikimi i mèditimit dhè jogës do t’ju sjèllë përfitimè shpirtërorè dhè fizikè. Ata që mèrrèn…

9 hours ago