Lajme

Kur gjërat nuk funksionojnë në jetën tuaj, gjithmonë mund të…!/ Horoskopi i Meri Shehut 25 nëntor 2022

Dashi

Karizma juaj është e dukshme për të gjithë. Përdoreni atë për të promovuar axhendën tuaj. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të bërë një propozim biznesi, për të kërkuar një kredi, për të aplikuar në universitet ose për një vend pune. Megjithë konkurrencën e fortë, ju jeni larg turmës. Është e rëndësishme të dëgjoni intuitën tuaj.

Demi

Partneri juaj ka një lajm të mrekullueshëm për t`ju dhënë. Më shumë para do vijnë drejt jush. Tani që po fitoni më shumë para, do keni mundësinë të shijoni disa komoditete që më parë ishin jashtë mundësive. Njerëzit e ndjeshëm dhe me shpirt artistik ju tërheqin. Rrethi juaj shoqëror ka filluar të ndryshojë. Në vend që të shoqëroheni me individë praktikë, ju preferoni shoqërinë e vizionarëve. Së bashku mund të krijoni disa vepra arti të bukura. Nëse dikush ofrohet për t’ju mësuar një teknikë, pranojeni ndihmën me mirënjohje.

Binjakët

Njerëzit mirëpresin mendimet tuaja për një diskutim në punë. Disa kolegë po hedhin ide që nuk e rrisin produktivitetin, efikasitetin ose fitimet. Ju keni sugjerime që do të sjellin më shumë para dhe do t`ju ngrejnë moralin. Është e qartë se metodat tuaja janë më të mirat. Ju nuk jeni tipi që punoni thjesht për para.

Gaforrja

Një dëshirë e fortë për gjëra luksoze nuk duhet të mohohet. Ju punoni shumë për të fituar paratë tuaja. Nuk ka asgjë të keqe të shpenzosh për gjëra që të japin kënaqësi të thellë. Blini çdo gjë që ju bën të ndjeheni mirë. Nëse dikush ju kërkon të merrni një rol si këshillues në një organizatë, duhet ta pranoni. Do zbuloni shumë talente të fshehura.

Luani

Të qenit në një lidhje të përkushtuar romantike, nxjerr më të mirën tuaj. Ju e kaloni pjesën më të madhe të kohës duke menduar mënyrat për t`i sjellë një buzëqeshje partnerit. Paratë po derdhen në llogarinë tuaj bankare. Përdorini ato për të blerë diçka ekstravagante. Të kesh një jetë magjepsëse është po aq e natyrshme sa të marrësh frymë.

Virgjëresha

Ju gjithmonë keni qenë një nxënës që mëson shpejt. Nëse shefi juaj ju dërgon në një kurs trajnimi, pranoni. Aftësitë që do fitoni nga ky kurs do të përmirësojnë shumë perspektivat tuaja profesionale. Në vend që të merrni çfarëdo detyre, mund të zgjidhni. Të dashuroni dikë që ka të njëjtat synime si ju është fuqizuese. Së bashku, ju mund të lëvizni malet. Nëse jeni vetëm, do takoni dikë special.

Peshorja

Përdorini fuqitë tuaja bindëse për të gjetur një punë fitimprurëse. Jeni bekuar me një talent të jashtëzakonshëm artistik. Të paguheni për të bërë gjëra të bukura do t’ju mbushë me krenari. Do të fitoni famë shpejt për cilësinë e punës. Nëse vuani nga një dhimbje misterioze, provoni një terapi alternative shërimi. Do të sjellin një lehtësim të jashtëzakonshëm. Lëreni skepticizmin mënjanë për t`u ndjerë më mirë. Asgjë nuk është më e rëndësishme sesa shëndeti.

Akrepi

Vullneti juaj është i fortë. Aplikoni drejt diçkaje që e dëshironi shumë. Pengesat që dikur kishin zënë rrugën tuaj do të zhduken sa hap e mbyll sytë. Një marrëdhënie romantike duket si përrallë. Kjo do t`ju bëjë edhe më kreativë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të përfunduar një projekt shkrimi, muzike ose projektimi që e braktisët kohë më parë.

Shigjetari

Bëni pak pushim larg të gjithëve, sidomos larg një familjari që kërkon vazhdimisht ndihmën tuaj. Sa më shpejt t?i jepni fund këtyre kërkesave, aq më të lumtur do të jeni. Tregojini anëtarit tuaj të familjes që keni besim se ai mund t`i zgjidhë vetë problemet. Puna për një projekt krijues do të jetë shumë argëtuese. Kur gjërat nuk funksionojnë në jetën tuaj, gjithmonë mund të imagjinoni situatat më perfekte të mundshme. Universi më pas do t`jua sjellë vetë çfarë kërkoni.

Bricjapi

Një bisedë e mençur do t?i hapë rrugën një miqësie. Fuqia e pozitivitetit do t’ju bëjë më tërheqës ndaj dashurisë dhe parave. Jeni të vetëdijshëm se keni një jetë të lumtur në shtëpi. Duke treguar mirënjohje për këtë bekim çdo ditë, kënaqësia juaj e brendshme do të rritet. Mos u habitni kur të gjeni shtëpinë e ëndrrave për një çmim që lehtësisht mund ta përballoni.

Ujori

Jeni vigjilentë dhe të etur për të studiuar gjithçka që do të çojë përpara karrierën tuaj. Mësoni se si të përdorni programet e kontabilitetit dhe do përmirësoni shumë perspektivat tuaja profesionale. Puna në shtet do t’ju sjellë stabilitetin financiar që dëshironi. Do të jetë një lehtësim ta dini se do merrni të ardhura të qëndrueshme.

Peshqit

Një udhëtim i gjatë ju mbush me ngazëllim. Do të kënaqeni duke vizituar një vend që ka kuptim të thellë për ju. Më pas do bëni disa ndryshime të rëndësishme. Do i kushtoni më shumë kohë artit dhe më pak rrjeteve sociale. Nëse doni vërtet ta arrini diçka e keni forcën për ta bërë.

admin

Recent Posts

Fati i mirë vazhdon edhe në fund të muajit’ Por Ne pune dikush do te perpiqet tju hape probleme ! Keto shenja duhet t kene kujdes

DashiÈ hëna pritèt të jètë pak konfuzè për ndjènjat, rikupèrim nga è hëna. Në punë…

7 hours ago

Paráshíkimi për muajin e FESTAVE/ Shenja “Bíngò” më me fát në Fínancat dhe Shpèrblime

DashiMuaj përgjíthësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të…

7 hours ago

Horoskopi për ditën e nesërme, E marte 29 Nëntor 2022

Dashi Kujdes nga formimi i një marrëdhënie për arsye egoiste. Sjellja oportune do të dëmtojë…

7 hours ago

4 shenjat më fatlume të horoskopit, u shkojnë gjithmonë gjërat fjollë

Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e guximtarëve. Nuk i braktis kurrë njerëzit që…

8 hours ago

Lajme te mira do te merrni ne pune sidomos nga Dhjetori ! Meri Shehu paralajmeron keto shenja

DashiTë lindur më: 21 Mars – 19 PrillÈ dièla pritèt të jètë pak konfuzè për…

8 hours ago

Nje telefonate e rendesishme do ju ndryshoje rrjedhen e jetes ! Paolo Fox paralajmeron keto shenja

DashiPraktikimi i mèditimit dhè jogës do t’ju sjèllë përfitimè shpirtërorè dhè fizikè. Ata që mèrrèn…

8 hours ago