Lajme

Fillon shembja e vilave luksoze, në pronësi të biznesmenëve dhe politikanëve

Prokuroria e Ferizajt në Kosovë dy muaj më parë zhvilloi një operacion të madh në zonën e Brezovicës, ku u sekuestruan 100 vila luksoze, të cilët u përkasin politikanëve dhe biznesmenëve.

U bë me dije se dy nga vilat e sekuestruaua, të cilat ishin ndërtuar pa lejë, i përkisnin vëllezërve biznesmenë të ish-presidentit të Hashim Thaçi, gjithashtu edhe ish-ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj dhe tre gjykatësit Mustafë Tahiri, Bashkim Hyseni dhe Agim Maliqi figurojnë të jenë pronarë të disa prej vilave të sekuestruara.

Ndërkohë, ditën e sotme zëdhënësi në Komunën e Podujevës, Fatri Zhitia, ka bërë me dije se mëngjesin e sotëm ka filluar shembja e disa prej vilave.

” Sot në mëngjes ka filluar aksioni për rrënimin e vilave. Planifikohen 5 vila të rrënohen. Ditën e hënë do zhvillohej ky aksion, por policia ka kërkuar të shtyhet për sot për shkak të zhvillimeve”, tha ai.

Ai tha se nuk ka rezistencë nga banorët aty dhe ato vila që po rrënohen janë ndërtime pa leje.

admin

Recent Posts

Fati i mirë vazhdon edhe në fund të muajit’ Por Ne pune dikush do te perpiqet tju hape probleme ! Keto shenja duhet t kene kujdes

DashiÈ hëna pritèt të jètë pak konfuzè për ndjènjat, rikupèrim nga è hëna. Në punë…

7 hours ago

Paráshíkimi për muajin e FESTAVE/ Shenja “Bíngò” më me fát në Fínancat dhe Shpèrblime

DashiMuaj përgjíthësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të…

7 hours ago

Horoskopi për ditën e nesërme, E marte 29 Nëntor 2022

Dashi Kujdes nga formimi i një marrëdhënie për arsye egoiste. Sjellja oportune do të dëmtojë…

7 hours ago

4 shenjat më fatlume të horoskopit, u shkojnë gjithmonë gjërat fjollë

Thuhet se fati qëndron gjithmonë në anën e guximtarëve. Nuk i braktis kurrë njerëzit që…

7 hours ago

Lajme te mira do te merrni ne pune sidomos nga Dhjetori ! Meri Shehu paralajmeron keto shenja

DashiTë lindur më: 21 Mars – 19 PrillÈ dièla pritèt të jètë pak konfuzè për…

7 hours ago

Nje telefonate e rendesishme do ju ndryshoje rrjedhen e jetes ! Paolo Fox paralajmeron keto shenja

DashiPraktikimi i mèditimit dhè jogës do t’ju sjèllë përfitimè shpirtërorè dhè fizikè. Ata që mèrrèn…

8 hours ago