Lajme

Shenoni 30 Janarin, Shume Para do ju Tròndisin! 5 Shenjat qe do ti Mbáni ne Duar

Do të ishte e rèndësishme nëse jeni konfuzè, të mòs mèrrni tani vendime, t’i shtýni edhe pak ose të mòs fílloni një báshkëjetesë apo dekláratë të fòrtë dashùrie. Po kështu, edhe Shigjetarët dùhèt të jenë të vëmendshëm dhe të kùjdèsshëm ndáj një çështjeje ekonomíke në datën 5, ndërsa gjërat do të fíllojnë të rregùllohen rreth mesit të Shkurtit.

10. Dashi është shenja që dùhèt të ketë kùjdès nèrvòzízmin, nxitimet, konflíktet, udhëtimet e nxituara dhe shpèrthimet e paqárta ose të revoltuara, sidomòs rreth datës 5. Nëse árríjnë ta bëjnë këtë, gjërat do të shkòjnë shumë mirë. Nga data 1 deri në datën 3, mùnd të firmòsín dhe vèndòsín çështje të mira, të kenë fat, ta mbájnë këtë pozítivitet dhe ky fat mùnd të deklárohèt në një njohje të mirë, plan pùne të mirë, ose udhëtim të mirë.

Mjafton që në datën 5 mòs ta përmbysín të gjíthë këtë ecuri të mirë të tre ditëve të párá. Pastaj, pas datës 10, me Hënën e re në Binjak fíllojnë të hapen rrugët dhe një çështje kárriere fíllon t’i shqètësojë, por mùnd ta rregùllojnë në datën 24 me Hënën e plòtë në Bricjap. Për Dashin do të jetë vendimtare data 24 Shkurt, mùnd t’i çlirojë nga një ánkth ose strèss i lídhùr me kárrierën dhe të mbárojë e gjíthë rrëmuja e Mërkùrit të kùndèrt.

9. Vírgjëresha Mërkùri është planeti udhëhèqës i Vírgjëreshës, por dùke qenë në të kùndèrt i bèn të jenë pak konfuzè, të ndíkuar në çështje kárriere, ca kthime pas në çështje ndrýshimi pùne ose personale. Mùnd të ketë një konfuzítet dhe nuk dùhèt të márrín vendime apo të mërzíten për lájmet që mùnd të dëgjojnë, pasi mùnd të jenë të vërteta, por edhe aspak të vërteta dhe mùnd të përmbysen në rastin kur nuk iu pëlqejnë.

Asgjë nuk është e vèndòsur të páktën deri në datën 22, kështu që në fùshën e kárrierës, eprorëve, kùndèrshtarëve apo dokumentacioneve që mùnd të zbárdhen kùndèr tyre në disa raste, nuk dùhèt ta márrín personalisht. Më pas, një martesë e rèndësishme lind për Vírgjëreshën që i përket 10-ditëshít të parë, që është shumë me fat. Jupiteri përballë shenjës së tyre në Peshk me Afërditën në Gaforre sjell një lídhje shumë të mirë, martesë ose lájm shumë të mirë.

8. Bricjapi është shenjë që mbárt pak nèrvòzízèm, do të márrín pjesë në një ndrýshim të thèllë që po ndòdh në jetën e tyre ose të të afërmve dhe pak nèrvòzízèm rreth datës 5. Nga data 1-4 gjërat janë disi më mirë me pùnën, ofertat, tákime të mira, deri díku relacione të mira.

Mjafton një provokim dhe në datën 5 mùnd t’i hèdhë në erë të gjítha, sidomòs në fùshën e márrëdhënieve dhe në çift. Pas datës 10, ata që duan një pùnë do ta gjejnë sepse do të kenë fíllime ose propozíme të mira. Hëna e plòtë në shenjën e tyre në datën 24 mùnd t’iu plòtësojë një dëshirë, t’i japë një realizím të mirë, sukses ose të ndihen të plòtësuar në gjërat që e kanë ndjèrë se kanë patur mangësi.

7. Luani ndòdhèt në një pozícion deri díku të mirë, të konsoliduar sepse Mërkùri në Binjak nuk ua pret shumë rrugën, por i avancon dhe rregùllon planet, projektet sidomòs në jetën sòcíale, qèllime, njohje e afrimitete dhe do të kenë një projekt të fshèhtë pùne që do të dalë me sukses, por edhe një kòntrátë të fshèhtë ekonomíke që mùnd t’iu sjellë shumë fitime, sidomòs ata të lindur në 10-ditëshin e parë të shenjës së tyre. Një márrëveshje ose një márrëdhënie e fshèhtë pasionante mùnd të dalë me sukses dhe ta shijojnë.

6. Demi dùhèt të mèrret shumë me ekonominë, fùshën e márrëdhënieve në përgjíthësi, sqárim të çështjeve ekonomíke në një dívòrc dhe kjo mùnd t’i bëjë pak konfuzè për márrjen e një dívòrci ose shkëputjen nga një partner. Gjërat do të vijnë në mënyrë të tillë që vetëm një márrëveshje e mirë ekonomíke mùnd t’i çlirojë nga një márrëdhënie e gjatë, e lòdhshme dhe strèsuese. Ata të lindur në 10-ditëshin e parë do të kenë deri díku sukses në njohje, mùndësi të reja dhe qèllime të rèndësishme që mùnd të realizojnë.

5. Peshorja nuk gòditet ashpèr nga Mërkùri i kùndèrt, por dùhèt të kenë kùjdès në çështje kualifíkimi, një udhëtim, báshkëpùnim apo kontákt me jashtë që iu jepet mùndësia ta rifitojnë nëse kanë patur pròblème në Maj apo gjatë Dhjetorit.

Do të shohim edhe një çështje èrotíke të tyre ose márrëdhënie personale që dùhèt t’i japin fùnd rreth datës 14, së cilës i kanë fílluar pròblèmatíkat që në Dhjetorin e vitit të shkùar ose një pùnë që nuk ecën, me të cilën nuk dùhèt të tèntojnë më shumë. Kujdes nga nèrvòzízmi, gríndjet me një njeri të afërt të familjes ose me pùshtèt rreth datës 5.

4. Ujori Rreth datës 14 do të márrë pjesë në një ndrýshim të madh të jetës së tyre dhe do të ketë físhèkzjárre, ndòdhèt në një moment të mirë èrotík dhe mùnd të jetë díkush nga e káluara që ríkthehèt në jetën e tyre, e bèn pak konfuze márrëdhënien personale ose pèrditshmërinë e tyre, por nuk dùhèt të márrín vendime deri në datat 20-22. Më pas, fíllon të lùlëzojë shumë ekonomia dhe Ujorët e lindur në 10-ditëshin e parë do të kenë shumë fat ekonomík, pasi do të fitojnë shumë pasuri, prona dhe sígùri ekonomíke.

3. Gaforrja Afërdita hyn në shenjën e Gaforres, nis t’i ëmbëlsojë dhe dalin pak nga prapaskena, lídhjet e paqárta, të pamùndura apo prapaskenat e pùnës. Gaforret e lindura në 10-ditëshin e parë do të kenë fat e sukses që do të mùnden ta realizojnë mirë në jetën personale dhe ekonomíke, do të qetësohen nga pròblèmatíkat e mëdhá që mùnd të kenë hasur në këtë periudhë.

Duhèt të kenë kùjdès, krýesisht pas datës 19, me daljen e disa dekláratave që prèkin pùnën ose shèndètin e tyre. Një márrëdhënieje ose lídhjeje të gjatë do t’i vijë fùndi me Hënën e plòtë në Bricjap në datën 24 për Gaforret që mendojnë se kanë mbárùar misionin e një lídhjeje.

2. Peshqít márrín pjesë në lídhjen me Jupiterin që ndòdhèt në shenjën e tyre me Faërditën në Gaforre dhe do të kenë momente romantíke, dalje, ekonomi, pasion, propozíme shumë të këndshme. Duhèt të kenë kùjdès

Peshqít e 10-ditëshít të dytë, pasi nga gjërat e qëndrueshme mùnd të kalohèt në gjëra komplet të paqëndrueshme, të pasígùrta ose pròblèmatíka të Dhjetorit që mùnd të ríkthehen. Disa çështje familjare, pronësi, márrëdhënie me njerëzít e afërt dùhèt t’i shohin me kùjdès deri ën datën 22, por nëse árríjnë t’i menaxhojnë mirë këto pròblèmatíka, do të jenë një shënje me shumë fat gjatë muajve të verës.

1.Akrepi Është një nga shenjat e ujit që do të márrë famë dhe pozítivitet fálë Jupiterit në shenjën e Peshqve që iu hapet dashùria dhe èrotizmi. Mùnd të bèhen romantíkë, të dalin, të shijojnë, flírtojnë, dashurojnë apo të márrín një vendim për një lídhje të páktën deri në fùnd të Korríkut.

Pe.ngesat që mùnd të hasín janë Mërkùri i kùndèrt, çështjet ekonomíke, ndjenja të paqárta nga márrëdhëniet e së káluarës, konflíkte ose sqárime në çështjet ekonomíke , të cilat dùhèt t’i kapërcejnë me sukses deri në datën 22 dhe të mòs investojnë më shumë sesa dùhèt, qoftë ekonomíkisht apo shpirtërisht.

admin

Recent Posts

Aksídent tràgjík/ Përmbyset autobusi, humbin jetën 8 persona dhe 35 të plàgosur

Një aks ident tr agjik është regjistruar ditën e sotme në Turqi. Një autobus, i…

5 hours ago

“A e dinit kush është shenja më e zgjuar. Zbuloje këtu 3 shenjat më inteligjente të zodiakut”

Të gjitha shenjat e zodiakut kanë cilësi të ndryshme, por disa prej tyre duket se…

5 hours ago

Cilat shenja e kanë muhabetin mjaltë me Ujorin dhe cilat nuk e kanë të njëjtin fat?

Shigjetari Shigjetari e kupton shumë Ujorin dhe e adhuron përsonalitetin e kësaj shenje. Edhe pse…

5 hours ago

Dy shenjat më me fat të Horoskopit për ditën e sotme

Shenja e parë më me fat, sipas horoskopit të Paolo Fox për sot, është ajo…

5 hours ago

“Sot duhet të ndiheni sikur jeni mbushur plot me energji Pozitive ‘ Horoskopi Ditor e hënë 6 shkurt 2023”

Dashi Sot duhet të ndiheni sikur jeni mbushur plot me energji dhe do të veproni…

5 hours ago